З 30 вересня по 3 жовтня, у Святогірську, Донецька область, вже вшосте пройшов Національний Жіночий Форум з ВІЛ та СНІД. В сьогоднішніх умовах нам вдалось зібрати більше 75 присутніх!

Протягом трьох днів учасниці та учасники з різною експертизою у сфері практик охорони здоров’я, протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу, гендерної рівності і самі жінки, які живуть з ВІЛ, з усієї території України ділилися досвідом і обговорювали питання участі жінок в формуванні політик, стратегій та програм, спрямованих на збереження здоров’я у зв’язку з ВІЛ.

Цього року, в умовах спалаху пандемії COVID-19, Форум паралельно проводився в двох форматах – онлайн та офлайн. Було організовано трансляцію сесій в прямому ефірі, частково спікерки та спікери долучились до Форуму в онлайн форматі.

У Форумі приймали участь:

  • Жінки-активістки з України, які працюють у сфері реалізації відповідних заходів по ВІЛ та СНІД;
  • Членкині Благодійної організації «Позитивні жінки»;
  • Представниці/ки агенств ООН в Україні (UNAIDS, UN Women, UNDP);
  • Представниці організацій, які працюють в сфері протидії ВІЛ/СНІД та гендерної рівності, в Україні.

Метою Форуму є розвиток та активізація ролі жінок у формуванні національної політики і стратегії щодо ВІЛ та СНІДу, прав людини і в досягнені гендерної рівності.

У програмі Шостого Національного Жіночого Форуму з ВІЛ та СНІД були заявлені такі теми, як мобілізація спільноти, права людини, ВІЛ та старіння, доступ до сексуальних та репродуктивних прав, різноманітність, попередження інфікування ВІЛ від матері до дитини, інклюзія жінок з уразливих спільнот, співпраця з владою, декриміналізація передачі ВІЛ, і багато іншого.

В рамках Форуму 2 жовтня 2020 року пройшов Марш жінок, які живуть з ВІЛ, та їх соратниць, з  метою показати силу жіночої спільноти, бо «Ми – більше ніж пацієнтки!». Ми можемо  народжувати дітей без ВІЛ, ми маємо право не лише на якісне АРВ-лікування, але й на послуги у  сфері сексуального та репродуктивного здоров’я, зокрема планування сім’ї та штучне запліднення.

З Резолюцією Форуму та більш детальним звітом ви можете ознайомитися за посиланням.