Термін реалізації проекту:  1 червня – 30 жовтня 2017 року.

Мета проекту: навчання батьків дітей з особливими потребами та формування навичок самообслуговування у дітей в домашніх умовах.
Також в рамках проекту сім’ї навчали зрозуміти особливості власної дитини, і як наслідок – ставити перед собою цілі, які потрібно досягти за певний період часу по самообслуговування для кращої адаптації, соціалізації дитини з інвалідністю.

Проект впроваджувався на базі Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю. Створено навчальний тренінговий центр для батьків, до якого діяльності якого долучено три спеціальні тренери та один міжнародний експерт.

Саме вони, по спеціально створеній та адаптованій під потреби українських родин навчальній програмі, навчали сім’ї (тата чи маму) оволодінню навичками самообслуговування та мобільності, діяльності в повсякденному житті (догляд за власним тілом, приготування їжі, здійснення розрахункових платежів в магазині, догляду за побутом та домашніми тваринами тощо).

По завершенню програми навчання “батьки-студенти” складали практичні іспити, аби визначити рівень умінь та навичок, які вони отримали в результаті навчання. А саме, наприклад, чи навчилася їх дитина без допомоги батьків мити посуд, одягатися чи роздягатися, слідкувати за особистою гігієною (чистити зуби, розчісувати волосся, мити руки), пересуватися самостійно до туалету, на візочку, в ліжку, в хаті, на вулиці тощо.

Загалом цим проектом було охоплено 40 сімей, які виховують дітей з особливими потребами.

Фінансування: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Photo by Becca Tarter on Unsplash