Термін реалізації: 1 березня – 31 грудня 2019 року.

Проектом охоплено 10 областей України: м. Київ, Донецька, Дніпропетровська, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Черкаська, Херсонська.

​Мета проекту: Розвиток спроможності жінок, які живуть з ВІЛ, впливати на політики та стратегії, від яких залежать їхні здоров’я, благополуччя та життя.

Передбачено:

– Розбудова мережі представництв спільноти жінок, які живуть з ВІЛ в регіонах України – у 10 вищевказаних регіонах працюватимуть наші представниці, які допомагатимуть ВІЛ-позитивним жінкам у вирішенні їх проблем, в тому числі у захисті прав.

– Розробка та реалізація адвокаційних заходів для запобігання стигми та дискримінації жінок, які живуть з ВІЛ.

“Позитивні жінки” визначили наступні необхідні послуги для ВІЛ-позитивних жінок, які мають бути включені в перелік послуг, отримання яких гарантує держава:
1) Цитологія;
2) Мамографія;
3) Доступ до всіх видів контрацепції та переривання вагітності;
4) Допоміжні репродуктивні технології, зокрема екстракорпоральне запліднення;
5) Замісну гормональну терапію для ВІЛ-позитивних жінок 45+;
6) Профілактика вертикальної трансмісії ВІЛ відповідно до останніх протоколів ВООЗ.

– Розробка механізмів моніторингу порушення прав жінок, які живуть з ВІЛ силами спільноти, організація ефективного захисту постраждалих представників спільноти: з квітня на сайті працюватиме платформа, завдяки якій можна буде заповнити анкету та отримати допомогу у випадку, коли права ВІЛ-позитивної жінки буде порушено – будь-де, чи то у медичному закладі, чи у соціальній агенції, чи у дитячому садочку під час оформлення дитини. Платформа співпрацюватиме із правозахисними організаціями для проведення відповідного та належного супроводу випадків.​

– Навчання та надання технічної допомоги лідеркам спільноти жінок, які живуть з ВІЛ в регіонах України для підвищення рівня їх компетенції у питаннях представництва інтересів, співпраці з владою, менеджменту, лідерства, якості послуг тощо. Це і тренінги, і наставництво, технічна допомога для тих, хто хоче змінювати політики щодо ВІЛ-позитивних жінок у своїх регіонах та національному рівні.

– Подолання правових бар‘єрів та проблем спільноти жінок, які живуть з ВІЛ. Найперше, це внесення змін до нормативних документів, зокрема положень, які ускладнюють або унеможливлюють доступ ВІЛ-позитивних жінок до послуг перебування у Кризових центрах для жінок, державних центрах матері та дитини; також забезпечення доступу послуг штучного запліднення для жінок, які живуть з ВІЛ, через внесення змін до нормативних документів.

​Фінансування: Всеукраїнська Мережа ЛЖВ, в рамках програми Глобального Фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.