Blog

Тестування на ВІЛ самостійно можна проходити з 14 років
новини

Тестування на ВІЛ самостійно можна проходити з 14 років

Ми отримуємо різні запитання щодо ВІЛ від наших активісток та клієнток, і одне з них: “З якого віку підлітки можуть самостійно проходити тест на ВІЛ, без дозволу та супроводу батьків або опікунів?”

Чинний Закон України “Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення”, розміщений на сайті Верховної Ради, говорить наступне:

✔️Стаття 6. Право особи на тестування з метою виявлення ВІЛ, умови та порядок його проведення.

Пункт 2. Тестування осіб віком від 14 років і старше проводиться добровільно, за наявності усвідомленої інформованої згоди особи, отриманої після надання їй попередньої консультації щодо особливостей тестування, його результатів і можливих наслідків, з дотриманням умов щодо конфіденційності персональних даних, у тому числі даних про стан здоров’я особи.

✔️Стаття 7. Повідомлення про результати тестування з метою
виявлення ВІЛ та післятестове консультування
ВІЛ-інфікованих осіб.

Пункт 3. У разі виявлення ВІЛ у дітей віком до 14 років та осіб,
визнаних у встановленому законом порядку недієздатними,
уповноважений медичний працівник повідомляє про це батьків або
інших законних представників зазначених осіб. У такому разі
батькам або іншим законним представникам таких ВІЛ-інфікованих
осіб має бути надано відповідне консультування, спрямоване на
забезпечення прийняття ними належних інформованих рішень щодо
лікування, догляду та підтримки своїх підопічних та належне
забезпечення їхніх законних прав та інтересів.

Пункт 4. Особа, у якої за результатами тестування виявлено ВІЛ,
батьки або уповноважені представники дітей до 14 років, у яких за
результатами тестування виявлено ВІЛ, зобов’язані надати
уповноваженому працівнику закладу, що проводив тестування,
письмове підтвердження у довільній формі за власним підписом щодо
отримання інформації про профілактичні заходи, необхідні для
підтримання здоров’я ВІЛ-інфікованої особи, запобігання подальшому
поширенню ВІЛ, про гарантії дотримання прав і свобод людей, які
живуть з ВІЛ, а також про кримінальну відповідальність за свідоме
поставлення іншої особи в небезпеку зараження та/або зараження
ВІЛ.

Тобто: Якщо підлітку виповнилося 14 років, він може САМОСТІЙНО проходити обстеження на ВІЛ і отримувати результати обстеження.

З Законом детальніше можна ознайомитися за посиланням:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2861-17

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *