Blog

Тільки з «киянками» почала розуміти, що маю всі підстави та сили жити далі. Історія Лілії
особисті історії

Тільки з «киянками» почала розуміти, що маю всі підстави та сили жити далі. Історія Лілії

Протягом року молода жінка не наважувалася сама подзвонити навіть на Гарячу Лінію «Киянки+», переживаючи важкі депресивні стани та неприйняття і нерозуміння свого ВІЛ-позитивного статусу. Одного дня пролунав телефонний дзвінок від матері нашої майбутньої клієнтки, яка в розпачі і не знаючи куди можна звернутися, перебирала всі візитки та рекламні флаєри отримані в центрі СНІДу, що назбиралися за довгий час купкою на столі. Мати переживала за психологічне та психічне здоров’я дочки, розповідала про втрату соціальних зв’язків, депресивний та апатичний настрій, небажання виходити з дому та вставати з ліжка. Координаторка проекту Віра Варига, яка надавала первинну консультацію телефоном, перенаправила майбутню учасницю групи взаємопідтримки «Киянка+» до соціальної працівниці, яка займається напрямком стигми та самостигми.

На першу індивідуальну консультацію Лілія прийшла з мамою дуже несміливо, зі сповненими страху очима та непевним уявленням можливості щасливого життя з ВІЛ. До консультування соціальної працівниці також залучили психологиню проекту, яка провела з клієнткою подовжений курс із 10 психотерапевтичних консультацій. Результатом зусиль лікарів та соцпрацівника, індивідуальної роботи, груп взаємодопомоги, групової психотерапії, відвідування спільних заходів, хенд-мейд майстер-класів та інформаційних занять стало значне покращення психофізичного стану Лілії. За кілька місяців, завдяки підтримці «рівна-рівній», а головне відродженому потягу до нової інформації і бажанню змін на краще молода жінка починає вдихати життя на повні груди: вийшла на роботу, поновила стосунки з кількома подругами, почала відвідувати культурні та масові заходи з учасницями групи, розглядає побудову нових стосунків та створення сім’ї. Зараз Ліля вже посміхається: «Я просто тільки з киянками нарешті почала розуміти, що маю всі підстави та сили жити далі, а не лежати в самотності на ліжку. Саме на групі я побачила жвавих, усміхнених і сильних жінок, які живуть з ВІЛ уже довгий час – і які вони щасливі! Це справжня школа життя з ВІЛ».

Діяльність проводиться в рамках проекту «Підтримка та наснаження ВІЛ-позитивних жінок Київського регіону для протидії насильству та стигмі», за фінансової підтримки AIDS Healthcare Foundation, у партнерстві з AHF Ukraine.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *