Blog

Як Олена допомогла Галині. Позитивна історія розвитку спільноти
новини проекти

Як Олена допомогла Галині. Позитивна історія розвитку спільноти

«Позитивні Жінки» діляться успішними історіями допомоги. Цього разу розповідаємо історію того, як Олена Вдовенко, активістка, членкиня БО «Позитивні жінки», учасниця ініціативної групи з першого дня заснування групи взаємодопомоги для ВІЛ-позитивних жінок «Киянка+» допомагала Галині.

Галина прожила зі своїм чоловіком понад 10 років разом, в них були спільні захоплення та бізнес. І все було нібито добре з першого погляду, але все це лише гарний малюнок, який ми найчастіше собі малюємо коли бачимо таку історію з боку. Жінка вже не вперше зверталася про допомогу до соціальних працівниць БО «Позитивні жінки» в Києві з приводу домашнього насилля, отримувала допомогу, і навіть спільно з чоловіком проходила корекційну програму. Але психологічний стан абьюзера погіршився – рецидив був спровокований не тільки тим, що в умовах карантину вони перебували разом 24 години на добу, а й через те, що чоловік приохотився до алкоголю. «Раніше була можливість провітритися: вийти, дистанціюватися, «випустити пар», отримати якусь дозу позитивних емоцій, які перекривали негатив від конфліктів що стали відбуватися з завидною частотою — тепер це стало неможливим» – розповідає Галина. Звісно ж, кривдник відчував беззахисність жінки, розумів що та спільнота, яка її підтримувала, зараз має до неї доступ лише через телефон та вайбер. Введення карантину додало йому впевненості у безкарності. Претензії його ставали частішими і більш прискіпливими, і настав той момент, коли він все ж таки побив Галю, після чого втік з дому, віднявши в неї телефон. Чому, запитаєте ви? «А щоб не дзвонила та не питала допомоги!»

Галина вже рік як була учасницею ініціативної групи «Киянка+». На зустрічах ініціативної групи жінки обговорювали дуже важливі питання корисної діяльності спільноти жінок, які живуть з ВІЛ. Галина сама активно допомагала ВІЛ-позитивним жінкам, а саме: під час карантину шила захисні маски та відправляла їх іншим учасницям групи. Вона ділилася з новими учасницями групи своїм особистим досвідом життя з ВІЛ.  Також Галина відвідувала заходи з розвитку потенціалу. Жінка згадала останню зустріч на якій обговорювалися дії та створювався новий план дій стосовно допомоги жінкам під час карантину. Вона знайшла можливість зателефонувати одній з учасниць і попросити допомоги.

Олена Вдовенко

Олена Вдовенко активістка, членкиня БО «Позитивні жінки», учасниця ініціативної групи взаємодопомоги ВІЛ-позитивним жінкам «Киянка+» з першого дня її створення. Вона завжди відкликається на допомогу, має достатньо інформації та досвіду щодо життя з ВІЛ, розділяє цінності та мету організації, підтримує всі активності, являється «відкритим обличчям» для ЗМІ, має величезний авторитет, мотивує і наснажує своїм прикладом інших. Олена працює на гарячих лініях допомоги, має досвід кризового консультування. Вона сама, як учасниця ініціативної групи, визначилася зі своїм волонтерським внеском у спільну справу. Це консультування за програмою “рівна-рівній” та допомога в кризових ситуаціях насильства у вільний час від основної роботи.

Галина розповіла Олені про те, в якому становищі вона опинилася і про її потребу допомоги. Олена одразу відреагувала – ситуація вимагала негайного втручання. Жінка відразу взялася до розв’язання питання.

Як вже згадувалося, Галя не вперше зверталася за допомогою, але жодного разу не подала офіційної заяви до органів влади з цього приводу. Житлове питання, спільний бізнес, внутрішні страхи залишали рішучість жінки на півдорозі, позбавляючи можливості Галину це зробити. А тут ще й страх того що під час карантину в неї не буде повноцінного доступу до допомоги. Професійне консультування, підтримка та наснаження, яке їй надала Олена, було вчасним. Рухаючись на таксі по всіх необхідних закладах, жінка все ж таки вирішила поставити крапку — залишити кривдника, зробити так щоб він був під наглядом правоохоронних органів, убезпечуючи себе від наступних нападів.

Олена Вдовенко доклала всіх зусиль для того, щоб надати оперативну допомогу. Разом з Галиною був розроблений план дій, опираючись на який, жінки змогли розв’язати питання подання заяви до поліції. Оскільки ситуація склалася під час карантину, були деякі складнощі зі зверненням й поданням заяви. Олена знайшла контакти та зв’язалась з Судмедекспертизою, завдяки чому провели експертизу. Тільки після неї, на основі завіреної судмедекспертом довідки, яка підтверджувала нанесення жінці телесних ушкоджень, було подано заяву та порушено кримінальну справу по статті 126-1. Домашнє насильство.

Зараз Галина мешкає окремо від кривдника і чекає на рішення суду щодо цього провадження. Сьогодні, озираючись на ті важкі дні, Галина каже: «Як би не ця допомога та швидке реагування Олени, я б не знала як мені поводитися в такій ситуації, я б знову відступила, залишивши все «так як є». Жила б в очікуванні «наступного разу». Перший раз я почуваюся сильною і здатною себе відстоювати, я вже не втрачу цього відчуття! Завдяки підтримці учасниці ініціативної групи Олені я змогла розв’язати це питання під час карантину, це те, що турбувало мене найбільше. Якщо не вийде? Якщо заяву не приймуть, не вислухають і залишать мене наодинці з моїми проблемами, що тоді робити?  Зараз я маю час замислитися про те, чого я бажаю для самої себе. А бажаю я бути щасливою і жити спокійно без сварок, страхів та побиття».

Діяльність проводиться в рамках проекту ВІЛ «Підтримка та наснаження жінок, які живуть з ВІЛ для протидії насильству та стигмі, розвиток потенціалу спільноти в м. Києві», за фінансової підтримки AIDS Healthcare Foundation, у партнерстві з AHFUkraine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *