Blog

Як подолати потрійний удар: ВПО, ВІЛ та насильство
особисті історії

Як подолати потрійний удар: ВПО, ВІЛ та насильство

Історія Катерини, учасниці групи підтримки для жінок з ВІЛ “Киянка +”

На телефон довіри “Киянка+” звернулась дівчина, яка тільки дізналася про свій ВІЛ-позитивний статус, перебуваючи у стресовому та розгубленому стані. Дівчина повідомила, що партнер переслідує її, погрожує розкрити статус, зробивши розсилку в соціальній мережі всім знайомим, друзям та родичам. Їй страшно знаходитися на самоті, разом із тим вона боїться ходити по вулиці. Всю інформацію, яку дівчина отримувала від наших соціальних працівниць, вона не сприймала. Надто складно було все це усвідомити та прийняти.
Катерина зазнавала різних форм насильства ще у дитинстві. Батьки дівчину контролювали, обмежували, карали фізично та здійснювали психологічний тиск аби встановити контроль над дочкою. Відповідно, у дорослому житті така ситуація мала тенденцію до регулярного повторення.

Аб’юз, насильство та, окрім цього, жінці прийшлося покинути рідну домівку та переїхати до столиці. Катерина є внутрішньо-переміщеною особою, вона втратила всі важливі соціальні контакти, більшість з яких обірвала саме у зв’язку із ВІЛ-статусом. Жінка не мала жодної підтримки, не знала як жити далі, замкнулась у собі, а про початок нових стосунків і зовсім не думала. Вона вважала, що через ВІЛ її не прийме новий партнер. На індивідуальних консультаціях Катя постійно повторювала, що кохання та ВІЛ – речі несумісні, а також її переслідував страх того, що насильство знову повториться.
Тільки завдяки постійному інформуванню (інколи й по декілька разів), супроводі соціальної працівниці та юристки, а також роботі з психологинею, дівчина почала справлятися із постійним страхом. Катя відвідувала групи взаємопідтримки у напрямку подолання внутрішньої стигми, а також у напрямку протидії насильству, де спочатку займала позицію спостерігача, та з часом почала розкриватися та довіряти.

В результаті роботи спеціалістів мультидисциплінарної команди, жінка змогла прийняти свій статус, пропрацювати ситуацію насильства та співзалежних стосунків. На данний час Катерина знаходиться у пошуку роботи (на початку дівчина навіть не розглядала таку можливість), у неї з’явився чоловік, із яким вони планують подальші стосунки. Важливим результатом є також активна участь жінки у ініціативній групі жінок, які живуть з ВІЛ. Вона виявила бажання здійснювати волонтерську діяльність в пошуку нових можливостей та ресурсів для впровадження ініціатив.

 

Photo by BRUNO CERVERA on Unsplash

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *